« Svibanj 2024 »

Ukupno: 196965
Uskrsni sajam
Autor: Anđela Peša, 8. 4. 2023.

Ovogodišnji, već najavljivani Uskrsni sajam učeničkih zadruga obilježila je prva kišna travanjska subota. Usprkos vremenu raskoš rukotvorina nije izostao. Svoje proizvode predstavili su mladi zadrugari iz škola Studenci, OŠ Josip Vergilije Perić iz Imotskoga, Gimnazije dr. Mate Ujević te Obrtničko – industrijske škole u Imotskom. Nakon što je sunce obasjalo Imotski, na „pijaci“ se pokazao sav raspon kreativnog talenta.

Zajedničkim snagama profesora i učenika naša škola izložila je sljedeće proizvode: prirodni sapuni, voštani zečići, ukrašene maslinove grančice, parafinske svijeće, pletene papučice, pleteni broševi, jaja, ukrasi zečeva sa šarenim jajima i sl.

Zadruga „Traverca“ u popodnvenim subotnjim satima izlaganje je nastavila u trgovačkom centru Park&Shop u Imotskom. Ozbiljan rad i ljubav prema stvaralaštvu još su jednom pokazali kako je Zadruga inovativna slika Obrtničko-industrijske škole u Imotskom što je potvrdilo i mnoštvo posjetitelja i kupaca.

U ovom preduskrsnom vremenu, vremenu rađanja, stvaranja, ali mira i tišina zaželjeli bismo Vam sretan Uskrs i uskrsne blagdane!

Veselimo se novim sajmovima i susretima!