« Svibanj 2024 »

Ukupno: 196964
Božićni sajam učeničkih zadruga
Autor: Tanja Grizelj-Smoday, 20. 12. 2022.

Učenička zadruga “Traverca” ispred Obrtničko-industrijske škole u Imotskom pod vodstvom nekolicine nastavnika, predstavnika sekcija, održala je svoj prvi Božićni sajam 19. 12. 2022. god. na Šetalištu Stjepana Radića u Imotskom.

Najavljeni Božićni sajam krenuo je u jutarnjim satima te se nastavio i poslijepodne. Pored naše zadruge sudjelovali su još i učenici UZ “Vila jezeranka”, OŠ "Stjepan Radić" Imotski, UZ “Imota” OŠ "Josip Vergilije Perić" Imotski, UZ “Iz škafetina”, Gimnazije Dr. Mate Ujević Imotski, UZ “Studa” OŠ Studenci, UZ “Montanense” OŠ Zagvozd, UZ “Raž”, OŠ "Josip Jović" Aržano i UZ “Vrisak” OŠ Ivana Gorana Kovačića iz Ciste Velike.

Mnoštvom rukotvorina koje su mjesecima pripremali i izrađivali privukli su velik broj kupaca. Kreativne i vrijedne ruke naših učenika, njihova sposobnost i vještost, uz dobro vođenje i edukaciju svojih profesora, predstavili su prava mala čuda.

Našlo se tu ukrasnih vjenčića, kuglica za bor “punjenih” knjigama, vezene ukrasne torbice, šeširići, bakreni, metalni nakit, eko proizvodi tinkture ružmarina, macerata lavande (biljke iz vlastita vrta), voštane svijeće zanimljivih oblika, svijeće od parafina, sadnice cvijeća, ušećereni bademi te čestitke koje su izrađivali učenici s poteškoćama. Učenici naše Škole tako su razvijali svoje vještine i radne navike te se međusobno družili i uživali u blagdanskom ugođaju.

Zahvaljujemo svima koji su pomogli da ovogodišnji Božićni sajam svih UZ Imotske krajine bude uspješan. Veselimo se budućim susretima, sajmovima i suradnjama.

Čestit i blagoslovljen Božić

uz najljepše želje u nadolazećoj 2023. godini

žele Vam Zadrugari Obrtničko - industrijske škole u Imotskom!