« Svibanj 2024 »

Ukupno: 196966
PROJEKT: ‘ČEP ZA LIJEK, LIJEK ZA ČEP’
Autor: Tanja Grizelj-Smoday, 26. 10. 2022.

Obrtničko - industrijska škola u Imotskom uključila se u humanitarnu i ekološku akciju prikupljanja plastičnih čepova.

Akcija je rezultat potpisanog sporazuma o suradnji s Udrugom oboljelih od leukemije i limfoma u Čakovcu  i Crvenog križa u Makarskoj. Crveni križ Makarska osigurava sabirna mjesta i spremnike za prikupljanje plastičnih čepova. Humanitarna akcija provodi se na području cijele Republike Hrvatske, s ciljem da se na ekološki prihvatljiv način prikupe plastični čepovi, čijom će prodajom Udruga oboljelih od leukemije i limfoma prikupljati novac u svrhu liječenja, omogućavanja boravka obitelji u blizini mjesta liječenja te financiranja potrebnih lijekova i medicinskih pomagala.
 Prikupljaju se sve vrste plastičnih čepova i poklopaca od bočica vode, sokova, mlijeka, jogurta, sireva, deterdženata, omekšivača, ulja i slično.

Ubacili smo čep za skupi lijek! I ne samo jedan, već toliko njih da smo napunili tri spremnika koja smo predali u sabirno mjesto Crvenog križa Makarska.

Nakon iskrcavanja čepova druženje smo nastavili u info-prezentacijskom centru Adrion - srce planine gdje smo odslušali izvrsnu prezentaciju koju je vodila gđa. Ksenija Protrka.

Nakon toga smo spojili teoriju i praksu te posjetili Nebesku šetnicu uz "krov Dalmacije" vrh Sv. Jure.

Veliko hvala učenicama naše škole: Lei Đuzel, Josipi Raptavi i Martini Mitar, te profesoricama Marici Mikulić, Mariji Rašić i Zrinki Jonjić na posebnom doprinosu u ovoj akciji.

Voditeljica projekta: Tanja Grizelj-Smoday, prof.