Ukupno: 195378
Potpora u inkluzivnom obrazovanju
Autor: Pere Lončar, 7. 3. 2017.

U organizaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja te naše škole,

2. i 3. ožujka održana su stručna predavanja, radionice i okrugli stol na temu potpore u inkluzivnom obrazovanju.

Tom prigodom našu su, Obrtničko-industrijsku školu u Imotskom,  posjetili mnogobrojni sudionici radionica (nastavnici, pomoćnici u nastavi, roditelji, djelatnici vrtića, škola  i institucija te predstavnici udruga).

Na predavanjima  i radionicama  o inkluzivnom obrazovanju aktivno je sudjelovao i  pomoćnik ministra znanosti i obrazovanja, Momir Karin prof., najvećim dijelom i zaslužan za provedbu spomenutih radionica u našoj školi.

Inkluzivno obrazovanje podrazumijeva i promiče pravo svakog djeteta da, bez obzira na njegovo fizičko, intelektualno, emocionalno, socijalno, jezično ili drugo stanje, bude uključeno u redovne škole i razrede.

Prvog dana stručnih radionica, 2. ožujka, u ime naše škole kao domaćina i suorganizatora ovog korisnog događanja,  sve nazočne ljubazno je pozdravio ravnatelj Nediljko Biočić, prof.

Nakon pozdrava i uvodnih riječi uslijedila su predavanja i radionice koje su održale mr.sc. Marijana Gojčeta iz Ministarstva znanosti i obrazovanja te  Mara Capar i Luči Lončar iz Agencije za odgoj i obrazovanje. Predavanja i radionice odnosile su se na pomoćnike u nastavi, inkluzivno obrazovanje djece i učenika s teškoćama u ravoju te kominikacuju i suradnju s roditeljima.

Predavanja i radionice o postupanju i protokolu uključivanja osoba s međunarodnom zaštitom u odgojno-obrazovni sustav, predavanja o  EU fondovima i međunarodnoj suradnji , izvješća s radionica i zaključci s okruglog stola upriličeni su 3. ožujka.  Spomenuta predavanja, drugog dana radionica u inkluzivnom obrazovanju,  održale su mr.sc. Vera Šutalo  i Ivana Pilko Čunić  iz Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Istog dana, svi sudionici predavanja i radionica imali su prigodu sudjelovati  u raspravi, odnosno zaključcima s Okruglog stola te postavljati pitanja pomoćniku ministra zanosti i obrazovanja, gospodinu Momiru Karinu, kao i njegovim kolegicama iz Ministarstva znanosti i obrazovanje te Agencije za odgoj i obrazovanje.

Završne riječi ovog korisnog i zanimljivog događanja  održanog u Obrtničko-industrijskoj školi  u Imotskom,  pripale su gosp. Momiru Karinu , pomoćniku ministra zanosti i obrazovanja te našem ravnatelju Nediljku Biočiću.