« Ožujak 2024 »

Natječaj, stručni učitelj praktične nastave u frizerstvu (osobne usluge)
Autor: Nediljko Biočić, 16. 2. 2021.

Mjesto rada: Imotski, Splitsko-dalmatinska županija

Traženo radnika: 1

Poslodavac: Obrtničko-industrijska škola u Imotskom, 21260 Imotski, Bruna Bušića 59

Rok za prijavu: 24.02.2021.

NASTAVNIK/ STRUČNI UČITELJ  PRAKTIČNE NASTAVE U ZANIMANJU FRIZER (osobne usluge)

Mjesto rada: Imotski, Splitsko-dalmatinska županija

Broj traženih radnika: 1

Vrsta zaposlenja: na određeno radno vrijeme (zamjena)

Radno vrijeme: nepuno, 31 sat tjedno

Naknada za prijevoz: u cijelosti

Natječaj vrijedi od: 17.02.2021.

Natječaj vrijedi do: 24.02.2021.

POSLOPRIMAC

Razina obrazovanja: Srednja stručna sprema (SSS)

Radno iskustvo: nije važno

Ostale informacije:

Temeljem  članka 107., st. 1. i 2.  Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 16/12, 86/12, 94/13, 152/14 I 68/18) i članaka 8. i 9.  Pravilnika o  postupku zapošljavanja te procjeni i  vrednovanju kandidata za zapošljavanje, Obrtničko-industrijska škola u Imotskom raspisuje

za zasnivanje radnog odnosa na radno mjesto

Stručni učitelj praktične nastave u frizerstvu (osobne usluge)

– 1 izvršitelj/ica, na određeno nepuno radno vrijeme (zamjena), 22 sat tjedno

Uvjeti za zasnivanje radnog odnosa:

Uz opće uvjete iz Zakona o radu kandidati moraju ispunjavati i posebne uvjete propisane člankom 105., stavkom 10.  Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi., te  člankom 39.,st. 12. i 13.  Pravilnika  o stručnoj spremi i pedagoško-psihološkom obrazovanju nastavnika u srednjoj školi (NN 1/96, 80/99)

Uz pisanu, vlastoručno potpisanu prijavu s osobnim podatcima ( ime i prezime, adresa prebivališta,

broj telefona/mobitela, e-mail adresa) potrebno je priložit:

-životopis

-preslik dokaza o stručnoj spremi (diploma)

-preslik domovnice

-preslik rodnog lista

-preslik uvjerenja(potvrde) o stečenim pedagoškim kompetencijama

-prelik elektronskog zapisa ili potvrdu iz evidencije HZMO-e ( ne starije od 8 dana od raspisivanja

Natječaja)

-preslik uvjerenja nadležnog Suda da  podnositelj  prijave nije pravomoćno osuđivan niti da se

protiv njega vodi kazneni postupak za kaznena djela iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u

osnovnoj i srednjoj školi, a kao zapreka za zasnivanje radnog odnosa u Školi.

Pisane prijave s traženom dokumentacijom podnose se putom pošte u roku od 8 dana od dana objave Natječaja na oglasnoj ploči i web stranici HZZ-e i oglasnoj ploči i web stranici Škole na adresu:

Obrtničko-industrijska škola u Imotskom, 21260 Imotski, Bruna Bušića 59 (za Natječaj).

Prema odredbama Zakona o ravnopravnosti spolova (NN 82/08, 69/17) na Natječaj se mogu ravnopravno javiti osobe oba spola (m/ž).

Kandidati koji su stekli inozemnu obrazovnu kvalifikaciju dužni su uz prijavu na Natječaj priložiti odgovarajuće rješenje nadležnog  tijela o priznavanju istovrijednosti sukladno odredbama Zakona o priznavanju inozemnih obrazovnih kvalifikacija (NN 158/03), te Zakona o reguliranim profesijama  (NN 82/15).

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

O rezultatima Natječaja kandidati će biti obaviješteni sukladno zakonskim propisima na mrežnim stranicama Škole.

PREDNOST PRI ZAPOŠLJAVANJU

Kandidati koji se prijave na Natječaj i ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju pod jednakim uvjetima u odnosu na ostale kandidate prema posebnim propisima (Zakon o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članova njihovih obitelji (NN 121/17), Zakon o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (NN 33/92) i Zakon o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju invalida (NN 157/13)  dužni su se u prijavi na Natječaj pozvati na to pravo te priložiti dokaze o ispunjavanju propisanih uvjeta.

Osobe iz članka 102., st. 1., 2. i 3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17) uz prijavu na Natječaj trebaju dostavit dokaze iz članka 103., st. 1. ovog Zakona,  poveznica na internetsku stranicu Ministarstva branitelja je https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843, a dodatne informacije o dokazima koji su potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju potražiti na sljedećoj poveznici https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages/NG/12%20Prosinac/Zapo%C5%A1ljavanje/Popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju.pdf.

ZAŠTITA OSOBNIH PODATAKA

Prema odredbama Zakona o provedbi opće uredbe o zaštiti podataka (NN 42/18) prijavom na Natječaj kandidat daje privolu Školi kao voditelju zbirke podataka da dostavljene podatke može obrađivati u svrhu provedbe natječajnog postupka.

VREDNOVANJE KANDIDATA

Prema odredbama Pravilnika o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje Obrtničko-industrijske škole u Imotskom, poveznica http://ss-obrtnicko-industrijska-imotski.skole.hr/ Škola će provesti vrednovanje kandidata prijavljenih na Natječaj, odnosno testiranje, a način provjere i izvori za pripremanje kandidata bit će objavljeni na mrežnoj stranici Škole. (čl.9.st.12. Pravilnika o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje)

Škola nema obvezu povrata priložene natječajne dokumentacije.

Dokazi o ispunjavanju uvjeta iz Natječaja se  prilažu u neovjerenoj preslici, a kandidat primljen na rad po Natječaju dužan je Školi po pozivu dostaviti originalne dokumente ili njihove ovjerene preslike.

POSLODAVAC

Obrtničko-industrijska škola u Imotskom, 21260 Imotski, Bruna Bušića 59

Kontakt: pisana zamolba na adresu Škole