"Istaknute osobe u vrijeme korona krize - dr. Željka Karin"
Autor: Zorica Kujundžić, 5. 3. 2021.

U prvim redovima borbe sa korona virusom, od pojave epidemije, posebno se istakla ravnateljica NZJZ iz Splita dr. Željka Karin.
Povodom obilježavanja ovogodišnjeg Međunarodnog dana žena, Europski parlament naglašava njihovu ključnu ulogu tijekom korona krize. Žene su predvodnice u toj borbi, među ostalim i zato što prevladavaju u zdravstvenom sektoru.

Na samom početku nitko nije mislio da će epidemija uzeti takvog maha i da će trajati do danas. Godinu dana nakon početka epidemije stručnjaci se ne usuđuju prognozirati koliko će sve skupa trajati, unatoč pronalasku cjepiva.
Mnoge žene su teško pogođene epidemijom virusa jer su na nesigurnim radnim mjestima, koja su nestala ili su se promijenila zbog krize. Tako su mnoge i zaražene virusom Covid 19 na svojem radnom mjestu. Među njima je i sama dr.Karin, koja je također bila zaražena virusom. Na sreću, ozdravila je i vratila se svom poslu.
Gotovo svakodnevno dr.Karin daje izjave za medije u kojima nas izvještava o broju novooboljelih, njihovom liječenju, a ovih dana nas upoznaje sa najnovijim informacijama vezano za cijepljenje.
Imali smo čast da nam se dr.Karin pridruži na ZOOM sastanku, koji smo organizirali 03.12.2020. pod nazivom „Školsko okruženje u vrijeme korone“. Sudionici susreta su bili profesori i učenici, junior ambasadori naše Obrtničko-industrijske škole, Gimnazije Marka Marulića i Škole za grafiku, dizajn i održivi razvoj iz Splita, te Gimnazije iz Metkovića.
Tom prilikom je predavanje održala dr Karin, kojoj su svi sudionici neizmjerno zahvalni jer je upozorila na neprimjereno ponašanje stanovništva, a posebno srednjoškolaca, te je iznijela podatke i dala upute kako se ponašati za vrijeme epidemije.