« Ožujak 2024 »

Ukupno: 193902
Autor: Pere Lončar, 17. 11. 2015.

Svečano obilježen Dan Obrtničko – industrijske škole u  Imotskom

U ponedjeljak, 16. studenog 2015., u prepunom školskom atriju svečano je obilježen Dan Obrtničko – industrijske škole u Imotskom.

Program je otpočeo „Lijepom našom“ i minutom šutnje za sve poginule i umrle hrvatske branitelje, za članove obitelji i prijatelje svih nazočnih, poginule i preminule učenike i djelatnike škole, kao i za sve nevine žrtve nasilja i terorizma.

Nakon minute šutnje, nazočnima se obratio ravnatelj Obrtničko – industrijske škole u Imotskom, Momir Karin, prof.  U prigodnom govoru posebno je istaknuo odlične uspjehe učenika ove škole na mnogobrojnim međunarodnim i državnim natjecanjima.
Također se s ponosom osvrnuo na  činjenicu kako Obrtničko – industrijska škola u Imotskom pruža srednjoškolsko obrazovanje i djeci s poteškoćama u razvoju.
Jedan od značajnijih datuma novije Hrvatske povijesti je 16. studeni. Na taj je dan u Hagu donesena oslobađajuća presuda hrvatskim generalima, Anti Gotovini i Mladenu Markaču. Time  je skinuta i posljednja mrlja s Domovinskog rata i cijelog hrvatskog naroda.
Ravnatelj je s posebnim zadovoljstvom  izrekao je ove riječi, te napomenuo kako nam je svima čast što je naša škola za svoj dan izabrala upravo 16. studeni.

Povodom Dana škole, učenici i djelatnici škole osmislili su izuzetno kvalitetan, zanimljiv i nadasve zabavan program.
Recitacije, kviz općeg znanja, dašak folklora i gange, revija atraktivnih frizura,
sportski susret, zasluženo su bili praćeni neprekidnim pljeskom gledatelja.

Obrtničko – industrijska škola u Imotskom rasadnik je raznolikih znanja i vještina. Mnogobrojni učenici Imotske krajine i susjedne Hercegovine prepoznali su kako im ova škola omogućava razvoj sposobnosti i vještina za budući rad u djelatnostima itekako potrebnim svakom društvu.
Zapošljiva zanimanja, odlična opremljenost škole, praktikumi i specijalizirane učionice, visoka razina praktičnog rada koja se u ovoj školi kontinuirano provodi, garancija su budućeg poželjnog kadra na tržištu rada.

Mladi ugostitelji, prodavači, frizeri, instalateri, mehaničari , vozači, svi su oni na svoj način obogatili svečano obilježavanje Dana Obrtničko – industrijske škole u Imotskom.
Valja kazati i kako je razredno odjeljenje učenika s teškoćama u razvoju  također sudjelovalo u svim segmentima i aktivnostima prigodnoga  programa.

Više   fotografija   Obrtničko – industrijska škola u  Imotskom
pogledajte u FOTOGALERIJI.